PRELEKCJE KOPERNIKAŃSKIE

ZAPROSZENIE

 Serdecznie zapraszamy na prelekcję pt.
„JAK KOPERNIK ODKRYŁ NIEBO?”.

 Wykład odbędzie się 8 kwietnia 2014 roku o godz. 1800
w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu.

WSTĘP WOLNY

 Wiemy czym zakończyła się droga uczonego wiodąca do epokowego odkrycia. A jak się zaczęła? Niewykluczone, że we wczesnej młodości – w latach szkolnych, spędzonych przez Mikołaja Kopernika w rodzinnym Toruniu. Kopernik był wtedy rówieśnikiem użytkowników ASTROBAZ i – podobnie jak oni – spoglądał w niebo gwiaździste. W toruńskich latach Mikołaj Kopernik mógł być świadkiem przynajmniej kilku spektakularnych zjawisk na sferze niebieskiej, a te z kolei mogły wywrzeć nieodwracalny wpływ na wybór życiowej drogi uczonego. Jakie to zjawiska? Kiedy wystąpiły? Jaki miały przebieg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przynosi multimedialna prezentacja pt. JAK KOPERNIK ODKRYŁ NIEBO? Autorem opowieści jest Piotr Majewski – członek Rady Programowej ASTROBAZ, dziennikarz Polskiego Radia PiK („Radio Planet i Komet”), Mistrz Mowy Polskiej, popularyzator astronomii.

Propozycja jest adresowana nie tylko do uczniów-członków szkolnych kół astronomicznych, lecz także do lokalnej społeczności, stąd spotkanie w godzinach wieczornych.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym”, którego liderem jest Biuro Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych, Departament Edukacji i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Samorządu Województwa.

 Koordynatorzy ASTROBAZY w Świeciu                                        Dyrektor I LO w Świeciu

Bożena i Grzegorz Stypulscy                                                          Joanna Leopolska

plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.